استاد نی نوازی در اصفهان

کلاس آموزش تخصصی نی از مبتدی تا پیشرفته در آموزشگاه موسیقی رادفر در اصفهان برگزار میگردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

آموزش ارف در اصفهان

۰۹۱۲۹۳۴۴۹۶۴ – ۰۹۱۳۱۰۷۲۰۸۵
۰۳۱-۳۴۴۸۵۹۳۴

استاد نی نوازی در اصفهان


نی از جمله قدیمی ترین سازهای اصیل ایرانی است و در دسته سازهای بادی قرار می گیرد. این ساز از یک لوله استوانه ای از جنس نی ساخته می شود و در سر تا سر آن سوراخهایی وجود دارد.

یادگیری موسیقی همواره مورد علاقه هنر دوستان بوده است. آموزشگاه موسیقی اصفهان رادفر ، یکی از بهترین آموزشگاه های نی در اصفهان می باشد شما عزیزان می توانید برای اطلاع از نحوه ثبت نام در کلاس آموزش نی در اصفهان و اطلاع از هزینه کلاس آموزش نی با مشاورین ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

کلاس آموزش نی در اصفهان


هزینه کلاس آموزش نی در اصفهان
برای شروع آموزش نی زدن در اصفهان، ابتدا ساز خود را با مشاوره استاد تهیه کنید. سپس مشخص کنید که به یادگیری کدام نوع از نی بیشتر علاقه دارید.

مدرس نی در ابتدا شیوه درآوردن صدای نی را به شما آموزش می دهد که این کار کمی زمان بر است ،اما با تمرین و پشتکار یاد می گیرید.

سپس به آموزش نت ها و مشخص کردن جای آن روی ساز پرداخته و به کمک قطعات تمرینی کلاس را پیش میبرد. در کنار این کار، استاد نی به شما قطعات و ملودی های زیبا را نیز خواهد آموخت.

کلاس نی نوازی در اصفهان
کلاس نی نوازی در اصفهان

آموزش نی نوازی در اصفهان


از آنجایی که ساختار نی کاملا طبیعی است و امکان کوک کردن این ساز وجود ندارد،برای اجرای هر پرده باید از یک نی که طول و قطری متفاوت داشته باشد، استفاده کرد. یعنی این ساز را برخلاف سازهای زهی که توسط گوشی ها و با پیچاندن آنها کوک می شوند، نمی توان کوک کرد و از این رو منطبق کردن آن با سازهای دیگر کار مشکلی است.

آموزشگاه نی نوازی در اصفهان


به این دلیل است که از آهنگ های نی، اکثر اوقات در تک نوازی استفاده می شود و اگر چنانچه از نی در همنوازی ها استفاده شود، نوازنده ناگزیر باید تعدادی از این ساز با کوک های مختلف را در دسترس داشته باشد و به تناسب موقعیت از یکی از آنها بهره ببرد. انواع مختلف ساز دارای قطرهای بین 5/1 تا 3 سانتی متر و همچنین طولی بین حدودا 30 تا 70 سانتی متر می باشند. جهت آموزش نی در اصفهان با آکادمی موسیقی رادفر بهترین آموزشگاه نی نوازی همراه باشید و از آموزش بهترین اساتید نی ایران بهره مند شوید

آموزش نی

یکی از قدیمی ترین و دلنشین ترین سازهای بادی در کشور ما نی است که در بیشتر نقاط کشور نواخته می شود. عملکرد این ساز به این صورت است که هوا از راه نفس نوازنده به داخل ساز فرستاده شده و بعد از اینکه بیشتر هوا از اولین سوراخ نی خارج می شود نوازنده نی با انگشتان خود خروجی بقیه سوراخ ها رو طوری مدیریت می کند که نوای دلنشینی از آن خارج می شود.

یکی از سختی های آموزش نی همین تنظیم انگشتان دست است. انگشتان دست باید به نحوی بالا و پایین بروند که هوای خارج شده دارای یک نوای درست و گوش نوازی باشد. برای این موضوع نیاز است که افراد آموزش نی را در برنامه های خود داشته باشند.

آموزش نی نوازی از صفر تا صد
محبوبیت زیاد ساز نی باعث شده است که این ساز در همه ایران فراگیر باشد و اکثر افراد بر این تصور اند که با دمیدن نفس داخل نی می توان، نی نوازی کرد. اما بعد از امتحان متوجه می شوند که این گونه نیست شما می توانید به منظور یادگیری ساز نی در کلاس های آموزش نی نوازی از صفر تا صد این ساز را آموزش ببینید و با نحوه کارکرد آن اشنا شوید.

آموزش نی زدن محلی

برای آموزش نی زدن باید بدانید که نی با جای گرفتن در بین دو دندان نیش به همراه گرد کردن زبان در پشت آن نواخته می شود. نکته مهم در اینجا دمیدن هوا، مدیریت انگشتان دست و انگشت گذاری آن است.

از قدیم الایام نی را بر اساس الگوهای مختلفی می ساختند، تعداد بندها، سوراخ ها، نوع و جنس آن، بلندی و کوتاهی و بسیاری موارد دیگر که جز تغییرات ساخت و تولید این ساز بوده است. به عنوان مثال برخی نی ها دارای ۶ سوراخ و برخی دیگر ۷ و گاهی هم ۹ سوراخه ساخته میشد. برای یادگیری این نوع نی ها می توان در دوره های آموزش نی زدن محلی شرکت نمود.

هزینه آموزش نی
هزینه آموزش نی نسبت به دیگر سازها پایین تر و مناسب تر است. و از این جهت یک مزیت به حساب می آید. در آموزش نی مباحث و عنوان هایی همچون طرز نشستن،‌ نفس گیری و تولید صدا، انواع صداها، تئوری ها، انواع دستگاه ها، چهارگاه، تصنیف و قطعات و بقیه موارد مطرح می شود.

آموزش نی دشتی
از دیگر دوره های آموزشی، آموزش نی دشتی می باشد. یکی از سختی های نی نوازی دشتی تنظیم ارتعاش طول هوا، باز و بسته کردن انگشتان و زیر و بم کردن صداست. با توجه به این که نمی توان این ساز را کوک کرد با آموزش نی دشتی می توان به صورت تک نوازی هم اجرا داشته باشید.

آموزش نی زدن
آموزش نی از مبتدی تا پیشرفته
برای اینکه بتوانید به صورت حرفه نی را یاد بگیرید در ابتدا باید مبانی نوا و نت را به صورت کامل آموزش ببنید و سپس شروع به نواختن نی کنید. روش نواختن نی به این صورت است که هوا را در ریه و دهان خود جمع می کنید و سپس ان را به تدریج در نی می فرستید. نی دارای ۷ سوراخ است که آن را ۷ بند می گویند. علت تعداد ۷ بند به عدد مقدس بابلی های بر میگردد که این عدد برای انها به جهت علم نجوم دارای اهمیت بسیار زیادی است .

مدت زمان یادگیری نی چقدر است؟
معمولا اولین سوالی که هر هنرجو می پرسد این است که مدت زمان یادگیری نی چقدر است؟ برای اینکه به این سوال پاسخ دهیم باید بدانیم که هدفمان از یادگیری نی چیست؟

مشخص کردن اهداف خود از یادگیری نی، مزایای متعددی دارد. اولین مزیت اینکار تعیین زمانی است که شما می خواهید برای یادگیری نی اختصاص دهید. اگر قصد دارید به صورت تفریحی و صرف آوردن صدا از نی این ساز را یاد بگیرید می توانید حداکثر تا دو سال این کار را انجام دهید.

اما اگر قصد دارید به صورت حرفه ای نی را یاد بگیرید و بر آن مسلط شوید و با گروه های مختلف همکاری داشته باشید این مدت ممکن است تا ۴ یا ۵ سال هم طول بکشد.

نکته بعدی که در مدت زمان یادگیری هنرجویان تاثیری بسیار زیادی دارد علاقه و استعداد هنرجویان است. افرادی که پیش تر زمینه هنری در خانوادهایشان داشته اند و یا دارای پشتکار و تلاش بالایی هستند و در طول روز زمانی را به تمرین و یادگیری نی اختصاص می دهند، مسلما این افراد سریع تر می توانند نی را یاد بگیرند.

اگر بخواهیم بازه زمانی یادگیری نی را کاهش دهیم، می بایستی به قطعات مختلف ایرانی و ریتم های ساده و ترکیبی و لنگ، نحوه نواختن، انگشت گذاری ها و بقیه موارد توجه کنیم. هنرجویان می بایستی به صورت روزانه این تمرین ها را تکرار کنند. تمرین منظم و تکرار مستمر به همراه یک برنامه ریزی دقیق قطعا باعث کاهش طول زمان یادگیری شما خواهد شد.

آموزش آنلاین نی
آموزش آنلاین نی یکی از پرطرفدار ترین روش های آموزش برای افراد علاقه مند می باشد. افرادی که امکان دسترسی به کلاس های آموزش حضوری را ندارند و از طرفی هم به علت مشغله های کاری نمی توانند با صرف وقت و رفت و امد در کلاس های حضوری شرکت کنند. پیشنهاد ما به این عزیزان شرکت در کلاس های اموزش آنلاین نی است که توسط ما برگزار می شود.

کلاس نی نوازی در اصفهان

آموزش نی زدن محلی
آموزش زدن نی چوبی
نی چوبی یکی از انواع سازهایی است که تولید آن در سال های گذشته سرو صدای زیادی به پا کرد. آموزش نی چوبی استقبال خوبی در جامعه هنری دارد. نی های چوبی دارای تنوع بسیاری هستند که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

برای نواختن نی چوبی نیز همانند دیگر انواع نی شما می بایستی در دوره آموزش زدن نی چوبی شرکت کنید. آموزش زدن نی چوبی هم به صورت آنلاین برگزار می شود و هم علاقه مندان می توانند با مراجعه به آموزشگاه و ثبت نام در کلاس های حضوری خصوصی و نیمه خصوصی شرکت کنند.

جمع بندی

در پایان باید توجه داشت موضوعی که می تواند به شما در کوتاه کردن زمان یادگیری و بالا بردن کیفیت آموزش کمک کند، داشتن یک استاد خوب و با تجربه است. از این روی شما با داشتن یک استاد با تجربه و با اخلاق،‌ در کنار آموزش حرفه ای نی می توانید زودتر به اهداف خود دست پیدا کنید..

آموزش ارف در اصفهان

۰۹۱۲۹۳۴۴۹۶۴ – ۰۹۱۳۱۰۷۲۰۸۵
۰۳۱-۳۴۴۸۵۹۳۴