آموزشگاه موسیقی اصفهان رادفر برگزار کننده کلاس تنبور در اصفهان می باشد. شما با بهترین استاد و مربی نواختن تنبور را آموزش می بینید.

آموزش ارف در اصفهان

۰۹۱۲۹۳۴۴۹۶۴ – ۰۹۱۳۱۰۷۲۰۸۵

۰۳۱-۳۴۴۸۵۹۳۴

یادگیری موسیقی همواره مورد علاقه هنر دوستان بوده است. تنبور به سبب تمرین و ممارستی که نیاز دارد در ابتدا کمی سخت به نظر میاد اما اگر پشت‌کار خوبی داشته باشید و از مسیر درستی بروید یادگیری ساز کار بسیار لذت‌بخش و جذابی است. ساز تنبور یکی از سازهای بسیار قدیمی ایرانی است که ساختاری شبیه به ساز سه‌تار دارد. این ساز در گذشته بیش‌تر برای مباحث عرفانی کاربرد داشته است. کاسه این ساز حدود ۷۰ ـ ۸۰ سانتی‌متر است و دارای ۳ سیم اصلی است. البته به گفته فارابی این ساز در نسخه‌های اولیه دارای ۲ سیم اصلی بوده است و بعدها یک سیم دیگر به آن اضافه شده است. کلاس گیتار در اصفهان

کلاس تنبور در اصفهان

آموزش تنبور در اصفهان به صورت خصوصی با استاد مجرب در آموزشگاه رادفر تخصصی ، مبتدی ، حرفه ای

کلاس آموزش تنبور در اصفهان

تنبور یا دوتار از قدیمی‌ترین سازهای فرهنگ و تمدن ایرانی است که از دیرباز علاقمندان بسیاری داشته است. با شرکت در کلاس آموزش تنبور آموزشگاه موسیقی فردوس، هنرجویان، مهارت‌های نوازندگی را زیر نظر اساتید کارآموزده و با تجربه که توانایی انتقال دانش موسیقی به زبان ساده را نیز داشته باشند، آموزش خواهند دید. در عین حال، استاد حرفه‌ای تنبور باید بتواند نواختن خلاقانه را نیز به هنرجو آموزش دهد.

تدریس تنبور مثل هر ساز دیگری نیاز به تمرین‌های اصولی و پشتکار زیاد دارد. به همین دلیل زمان مشخصی را برای یادگیری آن نمی‌توان تعیین کرد. البته که این مسئله بستگی به نحوه آموزش و میزان تمرین هنرجویان نیز دارد.

تنبور با چهارانگشت دست راست و یا مضراب نواخته می‌شود. این ساز از ۱۳ تا ۱۴ پرده تشکیل شده است و جنس کاسه آن از چوب درخت توت است. محبوب‌ترین زمان این ساز در قرن پنجم هجری بوده است اما این ساز پس از ۶۰۰۰ سال هنوز در ایران محبوبیت زیادی دارد و طرفداران بسیار زیادی به دنبال یادگیری این ساز هستند. معمولا سردرگمی‌های زیادی برای یادگیری ساز تنبور وجود دارد که در این مقاله می‌خواهیم به شکل کامل در مورد آن‌ها صحبت کنیم. اگر شما هم علاقه‌مند به یادگیری ساز تنبور هستید بهتر است تا پایان این مطلب همراه ما باشید تا مهم‌ترین نکات در مورد یادگیری تنبور را متوجه شوید. همچنین در نظر داشته باشید که موسسه موسیقی فردوس به‌عنوان مرجع برگزاری کلاس‌های موسیقی، کلاس‌های حضوری و آنلاین تنبور برگزار می‌کند که در ادامه توضیحات بیش‌تری در مورد این کلاس‌ها ارائه می‌دهیم.

استاد آموزش تنبور در اصفهان

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که آموزش ساز تنبور چقدر زمان می‌برد و چه روش‌هایی برای یادگیری این ساز وجود دارد؟! باید در نظر داشته باشید که یادگیری هر نوع ساز بستگی به میزان علاقه و استعداد شما دارد. البته موارد بسیار زیادی هم وجود دارد که شما باید در نظر داشته باشید برای مثال استاد و نوع تدریس وی می‌‌تواند علاقه شما را به این ساز بسیار بیش‌تر کند. اساتید برتر ساز تنبور در سطح کشور زیاد نیستند و به همین خاطر هنرجویان این رشته همیشه با معضل نبود استاد خوب دست و پنجه نرم می‌کنند. آموزشگاه موسیقی فردوس به عنوان مرجع برگزارکننده کلاس‌های موسیقی اساتید برتر این ساز را دور هم جمع کرده است تا هنرجویان در هر سطحی که هستند بتوانند کلاس‌های این ساز را شرکت کنند. شما در شروع کلاس‌های تنبور تعیین سطح می‌شوید و این موضوع کمک می‌کند تا شما هم‌سطح دوستان هم‌کلاسی‌تان باشید. اگر سطح هنرجویان یک کلاس یکسان نباشد مشکلات زیادی برای آن‌ها پیش می‌آید که ممکن است روند یادگیری را آهسته کند.

در کلاس‌های ساز تنبور که سطح هنرجویان یکسان نیست افراد قوی‌تر دائما به‌خاطر سوالات ساده و پیش‌پاافتاده برخی هم‌کلاسی‌ها اذیت می‌شوند و از طرف دیگر بچه‌هایی که تازه شروع کرده‌اند به‌خاطر سطح پایین دانش‌شان سرخورده می‌شوند و شاید میزان علاقه‌‌شان به این موضوع کاهش زیادی پیدا کنند. پس قبل از شروع کلاس در هر موسسه و آموزشگاه مطمئن شوید که کلاس‌های آن‌ها دارای تعین سطح اصولی است. معمولا حداقل زمان یادگیری برای ساز تنبور ۶ ماه عنوان می‌شود اما باید در نظر داشته باشید این میزان برای کسی است که در طول ۶ ماه تمرین بسیار زیادی دارد، این میزان حداقل زمان یادگیری تنبور است و برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب ممکن است آموزش دیدن شما تا ۲ سال هم زمان ببرد. البته بعد از ۲ سال هنوز هم نمی‌توان گفت که شما به یک درجه بسیار خوب رسیده‌اید چرا که اساتید این ساز سال‌های سال این ساز را تمرین کرده‌اند تا به نتیجه دلخواه‌شان رسیده‌اند اما همان‌طور که گفته شد زمان حداقلی برای این موضوع بین ۶ ماه تا ۲ سال است و اختلاف این زمان به‌خاطر تفاوت در میزان تمرین‌ها، تفاوت در استعدادها و نوع استاد مدرس است. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در جلسات اول صرفا آشنایی با ساختار ساز و جزییاتی از این دست تدریس می‌شود که ازقضا مطالب مهمی هستند و در ادامه مسیر بسیار کاربردی هستند. کلاس‌های آنلاین این ساز در ۲ صورت آنلاین و حضوری برگزار می‌شوند که در ادامه هر کدام از آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

آموزش تنبور در اصفهان

آموزش تنبوراین روزها مشغله‌های روزمره باعث شده است تا همه ما زمان کمتری برای آموزش و یادگیری داشته باشیم. یادگیری آنلاین تنبور درست یک پروسه مانند کلاس‌های حضوری دارد اما تفاوت این است که شما از داخل منزل در این کلاس شرکت می‌کنید. کلاس‌های آنلاین تنبور موسسه موسیقی رادفر این‌گونه نیست که صرفا یک‌سری فیلم از پیش ضبط شده در اختیار شما قرار بگیرد بلکه به این صورت است که کلا‌س‌ها در یک پلت‌فرم آنلاین برگزار می‌شود تا شما بتوانید از بیش‌تری میزان تعامل بهره‌مند شوید. کلاس‌های آنلاین برای هنرجویانی که در شهرستان هستند هم بسیار مفید است چرا که معمولا در شهرستان اساتید برتر تنبور به سختی پیدا می‌شوند به همین خاطر استفاده از اساتید برتر در کلاس‌های آنلاین تنبور می‌تواند مزیت بسیار بزرگی باشد. یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های کلاس آنلاین تنبور این است که شما هزینه کم‌تری بابت شرکت در آن کلاس پرداخت می‌کنید. این موضوع به این خاطر است که هزینه اجاره کلاس حذف شده است و استاد هم زمان رفت و آمدی برای حضور در این کلاس ندارد.

اگر به هر دلیلی امکان شرکت در کلاس‌ را نداشتید می‌توانید از فیلم ضبط شده موجود در پروفایل کاربری‌تان استفاده کنید. در کلاس‌ تنبور به صورت آنلاین شما هیچ زمانی بابت رفت و آمد به کلاس صرف نمی‌کنید و این موضوع می‌تواند یکی از مزیت‌های بزرگ این کلاس برای کسانی باشد که به دنبال صرف کمترین وقت برای شرکت در کلاس‌های تنبور هستند. در ادامه مهم‌ترین مزیت‌های کلاس‌های آنلاین تنبور را به صورت خلاصه ذکر کرده‌ایم. ۱ـ امکان مشاهده فیلم در هر زمان: همان طور که گفته شد کلاس‌های آنلاین در هر زمانی قابل مشاهده است، بنابراین اگر نتوانید در زمان مشخص در کلاس حاضر شوید می‌توانید فیلم ضبط شده آن را مشاهده کنید. این فیلم‌ها در صفحه شخصی شما برای همیشه ذخیره می‌شوند و هیچ نگرانی از بابت پاک شدن آن‌ها نداشته باشید چرا که در پروفایل شما هستند و در هر زمان قابل دانلود هستند. ۲ـ قیمت مناسب کلاس‌های آنلاین: در قسمت‌های قبل هم اشاره شد که هزینه شرکت در کلاس‌های آنلاین به مراتب کمتر از هزینه شرکت در کلاس‌های حضوری است. از طرفی شرکت در کلاس‌های آنلاین تنبور به زمان کمتری هم نیاز دارد. ۳ـ تمرینات مشخص بعد از هر جلسه: یکی از مهم‌ترین مزیت‌های کلاس آنلاین موسسه موسیقی رادفر ارائه تمرین‌های مشخص بعد از هر جلسه است. بعد از ثبت‌نام در کلاس شما در یک گروه تلگرامی یا واتس‌آپی عضو می‌شوید و باید بعد از هر جلسه تمرین‌ها را در آن گروه بارگذاری کنید تا توسط استاد بررسی شود و در صورت نیاز مشکلات آن گفته می‌شود. ۴ـ صرفه جویی در زمان: اگر مشغله کاری و روزمره زیادی دارید کلاس‌های آنلاین بهترین گزینه برای شما هستند تا با صرف کمترین وقت ساز تنبور را یاد بگیرید. با شرکت در کلاس‌های آنلاین تنبور موسسه موسیقی رادفر می‌توانید بدون صرف زمان زیادی این ساز را یادبگیرید برای حضور در کلاس‌های آنلاین شما به صورت میانگین ۳ ساعت در هفته زمان می‌گذارید.آموزش آنلاین تنبوربسیاری از هنرجویان اعتقاد دارند که کلاس‌های حضوری بالاترین میزان تعامل را دارد به همین خاطر ترجیح می‌دهند تا در کلاس‌های حضوری تنبور شرکت کنند. برای شرکت در کلاس‌های حضوری نیاز است تا تعیین سطح شوید.

بعد از تعیین سطح روز و ساعت کلاس را انتخاب می‌کنید. کلاس‌های حضوری ساز تنبور برای بهره‌مندی از بالاترین سطح بازدهی، تعداد مشخصی هنرجو می‌پذیرد تا استاد مربوطه بتواند برای همه هنرجویان به اندازه نیاز زمان بگذارد. در صورتی که کلاس انتخابی شما بیش‌‌تر از حد مشخص هنرجو داشته باشد کلاس به ۲ گروه تقسیم می‌شود تا میزان تعامل کلاس در بالاترین سطح ممکن حفظ شود. هزینه کلاس تنبور بستگی به عوامل زیادی از جمله نوع موسسه، استاد و محل برگزاری کلاس دارد. البته باید در نظر داشته باشید برخی موسسات تعداد زیادی هنرجو را در یک کلاس می‌گذارند تا هزینه هر نفر کمتر شود اما این کار باعث می‌شود میزان یادگیری هنرجویان آن کلاس به شدت کاهش پیدا کند. معمولا مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت کلاس تنبور استاد است. مدرسانی که تجربه و مهارت بالایی در تدریس ساز تنبور دارند زیاد نیستند و به همین خاطر هزینه شرکت در کلاس این افراد بیش‌تر از دیگران است. کلاس‌های تنبور به ۲ صورت مختلف در موسسات مختلفی آموزش موسیقی برگزار می‌شوند و انتخاب نوع کلاس بر عهده شما است. معمولا کلاس‌های حضوری بازده بهتری برای هنرجویان دارند اما از طرفی کلاس‌های آنلاین زمان کمتری از شما می‌گیرند. در نظر داشته باشید که اساتید موسیقی موسسه رادفر بالاترین مهارت را در آموزش تنبور دارند و شما به کمک این اساتید می‌توانید در کمترین زمان ساز تنبور را یاد بگیرید. البته تمرین و پشت کار شما مهم‌ترین عامل در یادگیری شما است و باید به صورت روزانه و منظم تمرین داشته باشید.

آموزش ارف در اصفهان

۰۹۱۲۹۳۴۴۹۶۴ – ۰۹۱۳۱۰۷۲۰۸۵

۰۳۱-۳۴۴۸۵۹۳۴