هرآنچه راجب هارد کیس باید بدانید:

هرآنچه راجب هارد کیس باید بدانید:

همانطور که میدانید ساز زیبای گیتار بین تمام سنین بسیار پرطرفدار و محبوب است. آموزش گیتار در اصفهان اهمیت خاصی که به گیتار داده شده و قابلیت یادگیری آسان تری که نسبت به ساز های دیگر دارد ، محبوبیت آن را برای یادگیری چند برابر میکند.

تمامی سازها وسایل جانبی مخصوص به خودشان را دارند که طبعا گیتار هم از این موضوع جدا نیست و شما هر وقت و هرجایی که بخواین میتونین گیتارتون همراه خودتون ببرین . البته بستگی داره که شما برای امنیت و حفاظت از سازی که دارین از چه نوع کیف گیتاری ( کیس گیتار ) استفاده میکنید.

یک نوازنده و علاقه مند به ساز میداند که چقدر باید به حفاظت و نگهداری ساز خود اهمیت زیادی بدهد مخصوصا اگر نوازنده حرفه ای باشد که به طور مداوم سازرا به همراه خود به هرجایی میبرد .

کیف گیتار ( کیس گیتار ) یکی از مهمترین لوازم جانبی است که حتما باید برای حمل گیتار خود همراه داشته باشید. البته این موضوع سلیقه ای هست که شما خودتان بر اساس علاقه و نیازتون کیف گیتار انتخاب کنید و ما در این مقاله باهم در مورد انواع کیس گیتار ( هارد کیس گیتار ، سافت کیس و … ) ، با توجه به نیاز و مدل گیتار شما با کیس گیتار های مختلف کیفیت و قیمت آنها اشنا خواهیم شد .

انواع کیس گیتار

بطور کلی کیس های گیتار دو نوع مختلف دارند : سافت کیس یا (soft case) که معمولا بدنه ی نرم و ابری دارند و هارد کیس یا (hard case) که به بدنه سخت و سفت دارند که بین نوازندگان گیتار بیشتر مورد توجه هستند. اما هرکدام ویژگی های خاص خودشان را دارند و افراد معمولا با توجه به سلیقه و نیاز بخصوص قیمت و ارزش ساز خود انها را انتخاب میکنند.

آموزشگاه موسیقی رادفر توضیحات کوتاه و کاملی در رابطه با انواع هارد کیس ها و سافت کیس برای شما همراهان عزیز ساز گیتار ارائه دهیم.

سافت کیس (soft case)

سافت کیس ها نسبت به هارد کیس ها مقاومت کمتری دارند.
با بدنه پارچه ای که دارند فضای کمتری میگیرند و معمولا وزن کمتری هم دارند ، همچنین حمل کردن آن را بر روی شانه را اسان تر میکند.
البته خب مشخصا قیمت کمتری نسبت به هارد کیس ها دارد. داخل سافت کیس ها محافظ و ضربه گیر وجود دارد که ساز شمارا تقریبا از اسیب دیدن حفظ میکند . سافت کیس ها بخاطر جنس و وزن کمی که دارند به ظاهر انها توجه بیشتری شده است و ظاهر زیباتری دارند.

هارد کیس (hard case )

در زمان حمل گیتار با هارد کیس به گونه ای است که هیچ ضربه ای به ساز شما وارد نمیکند و بجز ضربه گیر داخلی لایه بیرونی هارد کیس استحکام خارجی دارد سفت و سخت نیز هست . طراحی فضای داخلی هارد کیس بصورتی است که از ورود گردوغبار و رطوبت ایمن است . استفاده از هارد کیس برای ساز هایی که زاویه دارو حساس هستند بهترین انتخاب میباشد .

انواع هارد کیس

برند های مختلف انواع هارد کیس ها را مناسب با نوع گیتار ها تولید میکنند. همچنین میتوانید هارد کیس ها را در انواع برزنتی و چرمی هم پیدا کنید. هرکدام از نوع هارد کیس هارا با مشخصات هارد کیس گیتارمورد نظرتون پیدا کنید:

هارد کیس گیتار الکتریک
هارد کیس گیتار اکوستیک
هارد کیس گیتار فایبرگلاس
هارد کیس گیتار کلاسیک

هارد کیس بخرم یا سافت کیس ؟

درست است که اکثر انتخاب های ما از روی سلیقه ای که داریم هستند اما در این مقاله شما رو با انواع کیس گیتار های مناسب با سلیقه و ساز شما نسبت به شرایطی که به ان ها نیاز دارید اشنا میکنیم .

برای نگهداری در خانه

اگر گیتار شما بیشتر جنبه تزیینی دارد یا بیشتر در خانه از آن استفاده میکنید هارد کیس گزینه مناسبی میباشد چون بدلیل قرار دادن ساز بر گوشه خانه برروی پایه جلوگیری از صدمه دیدن و حفظ دما و مقابله با رطوبت و تغییر دما مناسب است .

حمل و نقل هوایی

برای حمل و نقل هوایی بطور مثال اگر مشکلی با نبودن ساز خود نزدیک خود ندارید هارد کیس برای گیتارشما با حفاظت بالا مناسب است که نگران ساز خودتان در قسمت بار هواپیما نباشید ، اما اگر ساز خود را به کابین مسافران میبرید بهتر است که سافت کیس برای گیتار خود انتخاب کنید که فضای کمتری هم اشغال میکند.

انتقال در مسافت های طولانی با وسیله مانند تور های کنسرت

اگر قرار است که سازتان مسافت طولانی و در جاده وسختی راه را طی کند با توجه به دست انداز ها و در حمل کردن ان بطور مداوم در اجراها ، برای مراقبت از ان هارد کیس بهتر گزینه بهتری میباشد .

حمل کردن ساز در شهر و طول روز

اگر نوازنده هستید و با توجه به کاری که دارید مجبورید در شهر ساز خود را بر روی شانه حمل کنید و یا کلاس میروید و ساعت های شلوغ شهر در مترو و ترافیک هستید و در طول روز سازتان را همراه خود دارید مسیر طولانی را طی مینمایید، سافت کیس بسیار گزینه مناسبی برای شما میباشد . توجه داشته باشید که بند سافت کیس گیتار شما بند مناسب و زخیمی باشد.

تنوع جنس کیف گیتار

کیف های گیتار در جنس های مختلفی مانند پارچه ، چرم ، پلاستیک سخت ، چرم مصنوعی و … تولید میشوند که با توچه به علاقه و سلیقه شما برای تقریبا تمام گیتار ها مناسب هستند.

برند های کیف گیتار (کیس گیتار)

کیس گیتار ها یا کیف های گیتار برند های مختلف و معروفی دارند . میتوانید تنوع زیادی در کیف های گیتار ببینید با سایزها و طرح های متفاوت.

برند های معروفی چون هارمونی ،جانبو، سناتور ، پروکس ، یاماها ، دانلوپ ، موزدو ، کایسر ، نیک ساند، وینتر ، هرتز، داداریو و… که با کیفیت های بالایی کیف های گیتار متنوعی تولید میکنند و بین نوازنده ها محبوبیت بیشتری دارند. این برند ها هردو مدل سافت کیس و هارد کیس را تولید میکنند.

یک دیدگاه بگذارید